Zadaj pytanie ekspertowiNapisz do Nas

Warto wiedzieć

Co daje klimatyzacja?

Klimatyzacja pozwala stworzyć warunki, w których człowiek czuje się najlepiej. Odpowiednia temperatura i wilgotność a przy tym czyste, zdrowe i świeże powietrze poprawiają samopoczucie i kondycję. Klimatyzacja pozwala osiągnąć to bez przeciągów i hałasu. Klimatyzacja doceniania jest przede wszystkim przez mieszkańców dużych i zanieczyszczonych miast.

Jak to działa:

Podobnie jak lodówka, klimatyzator odbiera od pomieszczenia ciepło i przekazuje je na zewnątrz. Każdy rodzaj klimatyzatora składa się z dwóch części - parownika i skraplacza. Parownik, to element, który przekazuje chłód do pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zamrażalnik. Skraplacz to element, który oddaje na zewnątrz ciepło odebrane z pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zazwyczaj czarna kratka z tyłu urządzenia. Należy pamiętać, że przepływając przez chłodne wnętrze klimatyzatora że ciepłe powietrze a właściwie zawarta w nim wilgoć wykrapla się - trzeba więc wziąć pod uwagę konieczność odprowadzenia skroplin.

Indywidualnie dobieramy moc chłodzenia do danej powierzchni i potrzeb. W tym celu pierwsza nasza wizyta u klienta opiera się na pomiarach i wywiadzie.

Zwracamy uwagę na :

  • wielkość pomieszczenia,

  • na którym piętrze znajduje się to pomieszczenie,

  • grubość jego ścian oraz rodzaj i grubość ich izolacji,

  • liczbę okien i drzwi,

  • nasłonecznienie wnętrza,

  • dodatkowe źródła ciepła, jak komputery, lodówki itp.

  • ile osób zazwyczaj przebywa w pomieszczeniu,


 
Następnym krokiem jest przedstawienie oferty składającej się z kilku wariantów( np.: taniej drożej)


   Strona gwna
   Promocje
   Serwis
   Warto wiedzieć
   Pomoc
   Praca
   Kontakt
   Referencje
   Partnerzy
   Aktualności
Projekt i realizacja online24.plzrozumiaem X
Ta witryna korzysta z plikw cookie. Moesz wyczy ten mechanizm w ustawieniach przegldarki.Wicej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookie.