Klimatyzacja komfortu

Klimatyzacja służy do obróbki powietrza wewnątrz pomieszczeń. Jej zadaniem jest utrzymywanie optymalnych warunków, czyli odpowiedniego zakresu temperatur, czystości i wilgotności powietrza. Dzięki temu klimatyzator zapewnia komfort przebywania w pomieszczeniach niezależnie od pogody. Alergików ucieszy fakt, że klimatyzatory filtrują z powietrza zanieczyszczenia, roztocza i różnego rodzaju pyłki, zapobiegają również utrzymywaniu się nieprzyjemnych zapachów. A dzięki utrzymywaniu optymalnej wilgotności klimatyzacja w domu hamuje rozwój pleśni i grzybów.

Świadczymy usługi z zakresu: montaż klimatyzacji, diagnostyka klimatyzacji, przegląd klimatyzacji, odgrzybienie klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji, naprawa klimatyzacji.

Główne obszary naszej działalności to: Milanówek, Podkowa Leśna, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Żyrardów, Książenice, Czarny Las, Jaktorów, Międzyborów, Pruszków, Piastów, Błonie, Ożarów Mazowiecki, Warszawa, oraz wiele innych miejscowości.

Dzięki szerokiej wiedzy naszych specjalistów profesjonalnie zainstalujemy systemy klimatyzacji w: domu, mieszkaniu, garażu, biurze, punkcie usługowym i w obiektach przemysłowych.

Współpracujemy z czołowymi producentami urządzeń tj: KAISAI, FUJITSU, MITSUBISHI, LG, PANASONIC 

Klimatyzator w domu jest gwarancją utrzymania komfortowych parametrów powietrza:

Optymalne temperatury pomieszczeń: latem 23 – 26 °C; zimą 20 – 24 °C
Optymalna wilgotność względna: 40 – 60% (max 35 – 65%)

Oferujemy różne typy klimatyzatorów:

Klimatyzatory przenośne
Przeznaczone są do schładzania pojedynczych pomieszczeń. Wszystkie elementy są umieszczone w jednej obudowie na kółkach. Do zalet zalicza się niska cena urządzenia, jak i możliwość przestawienia urządzenia do dowolnego pomieszczenia. Niestety w stosunku do klimatyzatorów stacjonarnych charakteryzują się one wyższym poziomem hałasu oraz niższą wydajnością. Posiadamy klimatyzatory przenośne KAISAI przeznaczone na sprzedaż oraz wynajem w bardzo atrakcyjnych cenach.

Klimatyzatory split i multisplit
Zapewniają największy komfort i efektywność chłodzenia. Najczęściej instalowane są w budynkach mieszkalnych i biurowych.  Nowoczesne modele klimatyzatorów posiadają więcej funkcji niż tylko schładzanie powietrza w pomieszczeniach. Większość klimatyzatorów posiada funkcję osuszania powietrza, a niektóre typy klimatyzatorów mogą także nawilżać powietrze. Większość urządzeń może również służyć jako jednostki grzewcze, dogrzewając pomieszczenia w okresach przejściowych. Warto wspomnieć też o funkcji snu, w którym klimatyzator generuje prawie niezauważalny poziom hałasu. Również funkcja wentylatora okazuje się przydatna, szczególnie w okresie grzewczym, pomaga równomiernie rozprowadzać ciepło po pomieszczeniach.

Klimatyzatory split przeznaczone są dla niewielkich powierzchni. Składają się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej. Jest to najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie klimatyzacji domowej.

Klimatyzatory multisplit są stosowane, gdy konieczne jest schłodzenie większej ilości pomieszczeń. Kilka jednostek wewnętrznych jest przyłączonych do jednej jednostki zewnętrznej (agregatu).
Wybrane modele klimatyzatorów mają możliwość doprowadzenia świeżego powietrza z zewnątrz, dzięki czemu podczas ich pracy nie jest potrzebna dodatkowa wentylacja.

Klimatyzacja kanałowa jest rozwiązaniem, które zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniach za pomocą systemu kanałów wentylacyjnych. Klimatyzacja kanałowa jest bardzo wydajnym i estetycznym rozwiązaniem, dzięki swojej konstrukcji może być prawie niewidoczna. Jedynymi widocznymi elementami systemu klimatyzacji w pomieszczeniach są kratki wentylacyjne. Jednak pamiętać należy, że najlepiej zaplanować montaż klimatyzacji kanałowej na etapie projektowania i budowy budynku, uwzględniając lokalizację jednostki wewnętrznej i zabudowę kanałów wentylacyjnych.

Dobór urządzeń

Każde pomieszczenie w którym będzie zamontowany klimatyzator jest inne, dlatego przed przygotowaniem oferty ważne jest przeprowadzenie wizji lokalnej.

Na projekt i dobór klimatyzacji ma wpływ wiele czynników, są to m.in.: zyski ciepła od urządzeń, ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń, ilość osób przebywających w pomieszczeniach, optymalna lokalizacja klimatyzatora w pomieszczeniu oraz uwagi klienta. Dzięki spotkaniu oferta jest trafniejsza, a instalatorzy mogą lepiej przygotować się do wykonania prac montażowych.

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej przystępujemy do przygotowania projektu i dobrania odpowiednich urządzeń. Następnie przedstawiamy projekt i ofertę klientowi, w celu akceptacji lub zgłoszenia ewentualnych propozycji zmian w projekcie.
Po akceptacji przystępujemy do realizacji w dogodnym terminie. Ekipa fachowców przeprowadza montaż klimatyzacji, następnie sprawdzają oni sprawność instalacji i wszystkie funkcje urządzenia. Przed oddaniem urządzenia do użytku przeprowadzamy szkolenie z obsługi klimatyzatora.

Serwis klimatyzacji

Wszyscy wiemy jak przydatnym urządzeniem klimatyzacja staje się w upalne dni. Jednak – tak jak my wymagamy od klimatyzatora sprawnego i efektywnego działania – tak klimatyzator wymaga od nas opieki serwisowej.

Regularne przeprowadzanie przeglądów znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii, gwarantuje też poprawne działanie instalacji i czystsze, wolne od kurzu i grzybów powietrze w domu.

Czynności serwisowe przy przeglądzie obejmują:
-sprawdzenie szczelności instalacji
-przegląd przewodów i izolacji pod kątem uszkodzeń mechanicznych
-przegląd elementów układu elektrycznego
-pomiar prądów sprężarki, wentylatorów
-sprawdzenie drożności układu odprowadzania skroplin
-dokładne czyszczenie i dezynfekcja filtrów
-czyszczenie lameli parownika i skraplacza
-czyszczenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej
-kontrola stanu mocowań urządzenia
-sprawdzenie funkcji urządzenia

W celu zachowania sprawnego działania i czystości urządzeń klimatyzacyjnych producenci zalecają okresowe przeprowadzanie przeglądów serwisowych dwa razy w roku, najlepiej wykonywać je w okresach przejściowych.

Przeglądy serwisowe urządzeń są również podstawą utrzymania ich gwarancji.

Zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnej wyceny.

22 490 30 05